Prefoldy – Dlaczego je lubimy?

Dla osób, które startują z pieluchowaniem wielorazowym, słowo ‚prefoldy’ bardzo obco brzmi. Dla tych właśnie osób postanowiłam napisać o tym, dlaczego warto prefoldy polubić.

Prefoldy to wkłady chłonne, które przed umieszczeniem w otulaczu lub kieszonce należy złożyć dwoma ruchami rąk. Pieluchy te są zatem bardzo łatwe w obsłudze, zwłaszcza, że większość producentów przeszywa prefoldy w miejscu, które należy złożyć.

Po co taki wynalazek? Aby połączyć zalety wkładów oraz pieluch tetrowych. Grube wkłady, zwłaszcza uszyte z naturalnych tkanin, charakteryzują się długim czasem schnięcia. Są za to niezwykle łatwe w użyciu. Z kolei pieluchy tetrowe bardzo szybko schną, jednak składanie ich bywa kłopotliwe i wymaga czasu. Prefoldy szybko składamy i szybko suszymy, zatem mamy warstwę chłonną po którą ręka chętnie sięga.

Prefoldy, które w ostatnim czasie bardzo przypadły mi do gustu, to prefoldy konopno-bawełniane marki Pupuś. Ich skład surowcowy to 55% konopie, 45% bawełna. Co mnie w nich „chwyciło”? Dodatkowe warstwy chłonne zostały wszyte tylko z przodu, czyli maluszek w takim prefoldzie nie ma zbyt dużej warstwy tkaniny pod pupą i pleckami. A co za tym idzie, kręgosłup nie jest wykrzywiony, a nóżki mają zakres ruchów zbliżony do tego, gdy nasz potomek swobodnie przebiera nóżkami leżąc nagusieńki. Ponieważ jestem zwolenniczką tkanin naturalnych, prefoldy Pupuś są dla mnie przekonujące także ze względu na rodzaj tkaniny. Prefoldy te dostępne są w kilku rozmiarach.

Oprócz prefoldów konopno – bawełnianych Pupuś, polecamy także prefoldy bambusowo – bawełniane Grovia. Są równie chłonne i miłe w dotyku, a przy tym bardzo przyjazne nawet dla najwrażliwszej skóry maluszków.

Dla mnie osobiście pieluchy wielorazowe typu „prefold”to jedne z praktyczniejszych pieluch. Jeśli i Ciebie przekonują prefoldy, ale poszukiwany rozmiar jest niedostępny, w zakładce kontakt zostaw zapytanie o termin najbliższej dostawy.

Masz swoją opinię na temat prefoldów? Chętnie ją poznam, zostaw proszę komentarz pod artykułem. A może chcesz się dowiedzieć czegoś jeszcze? Zostaw pytanie pod artykułem.

 

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top