Kąpiel w wiaderku Tummy Tub

Kąpiel niemowlęcia może być znakomitą zabawą. Zapraszamy na krótki klip z Różą i wiadrem Tummy Tub w rolach głównych.

Nie pisnęliśmy rodzinie słowem, że zamierzamy kąpać córkę w wiadrze. Przesłaliśmy im za to zdjęcia z pierwszej kąpieli, wprawiając babcie i ciocie w osłupienie.
Zarówno dla nas, jak i dla Róży kąpiel od początku była czasem relaksu i dobrej zabawy.
Dlaczego wybraliśmy Tummy Tub? Korzyści dla dziecka, które płyną z kąpieli w wiaderku jest mnóstwo: po pierwsze, maleństwo znajduje się w uspokajającej pozycji embrionalnej, w ograniczonej przestrzeni, która przypomina mu łono mamy. Po drugie, temperatura wody w wiaderku utrzymuje się na odpowiednim poziomie znacznie dłużej niż w wanience, poza tym maleństwo jest zanurzone po szyję, więc jest mu ciepło. Po trzecie, kąpiel w Tummy Tub to świetny trening motoryki. No i wreszcie zabawa w wodzie pomaga zapobiec lub łagodzi kolki.
Dla nas – rodziców także ma ono zalety: zajmuje mało miejsca w bagażniku samochodu, więc podrużuje z nami w trakcie weekendowych wypadów. Wymaga nalania niewielkiej ilości wody, dzięki czemu łatwo można je przenieść, co jest szczególnie ważne dla kobiety w połogu, która nie zawsze ma do pomocy tatusia. Na spodzie Tummy Tub umieszczona jest antypoślizgowa obręcz, która sprawia, że wiaderko jest stabilne, a dzięki wykonaniu z przezroczystego tworzywa Tummy Tub umożliwia podglądanie maleństwa w trakcie zabaw w wodzie, co jest nieraz źródłem wielkich emocji i ekscytacji przejętych rodziców.
Na Zachodzie Europy kąpiel w wiaderku jest od kilku lat czymś powszechnym. W Polsce wciąż jeszcze wywołuje zdziwienie, nawet wśród niektórych położnych. Mamy jednak nadzieję, że niebawem się to zmieni, bo kąpiel w wanience do Tummy Tub się nie umywa. 😉

2 Responses to “Kąpiel w wiaderku Tummy Tub”

  1. Witam, od którego momentu kąpiecie córeczkę? Ja się zastanawiam nad.wiaderkiem ale na razie się boję, bo synek ma 8 tygodni a jest ogromnie ruchliwy. No i nie.trzyma jeszcze sam główki. Pozdrawiam

    • My kąpaliśmy od pierwszej kąpieli, czyli gdy córka miała ok. tygodnia. Myślę, że 8-tygodniowemu brzdącowi wiaderko przypadnie do gustu, a główkę wystarczy nauczyć się prawidłowo podtrzymywać. Jest to naprawdę łatwe. Gorąco polecam. :)

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top