Księga Ciąży

Jak tylko dowiedziałam się, że pod sercem mam kolejne dzieciątko, sięgnęłam po „Księgę Ciąży” Searsów. Dziś chcę się z Wami podzielić krótką recenzją tej publikacji i zachęcić wszystkie mamy w stanie błogosławionym do lektury.

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że „Księga Ciąży” to pierwsza tak obszerna i bogata w cenne informacje książka o pierwszych 9 miesiącach życia małego człowieka, która wpadła mi w ręce. Nie znajdziecie tu kolorowych ilustracji i zdjęć. Znajdziecie za to ponad 400 stron rzetelnej, przydatnej wiedzy, podpartej badaniami naukowymi.

Bardzo dużo miejsca autorzy poświęcają zagadnieniom dotyczącym dbania o zdrowy rozwój dziecka. Znajdziecie tu obszerne informacje o prawidłowej diecie kobiety w ciąży (włącznie z przepisami opracowanymi przez Marthę Sears) oraz o zagrożeniach, których należy unikać. Autorzy serwują bardzo konkretną i szczegółową dawkę niezbędnej wiedzy, nie pomijają nawet tematu malowania paznokci, czy koloryzacji włosów. Bardzo przydatny okazał się też dla mnie rozdział o aktywności fizycznej kobiet w ciąży. W książce zaprezentowano dużo prostych ćwiczeń, które pomogą Wam się przygotować do trudów porodu.

„Księga Ciąży” to także opis etapów rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu. Równolegle zaprezentowane są zmiany, które zachodzą w ciele i psychice mamy. Znajdziecie tu informacje o różnych ciążowych dolegliwościach oraz sprawdzone metody radzenia sobie z nimi.

W piękny sposób omówione zostały w księdze poszczególne etapy porodu. Myślę, że bez względu na ilość przebytych porodów, każda mama doceni przekazaną przez państwo Sears wiedzę, zwłaszcza że prezentują oni najnowsze trendy położnictwa, takie jak obecność douli przy porodzie, kontakt ‚skóra do skóry’, porody domowe i wiele innych.

Co bardzo spodobało mi się w tej publikacji to to, że autorzy pokazują wiele możliwych dróg, pozostawiając nam miejsce na wybór tej jednej, dla nas właściwej. Jednocześnie utwierdzają w poczuciu kompetencji w roli matki. A wszystko podane jest w bardzo przystępny sposób, aż ciężko się oderwać od lektury. Polecam wszystkim.

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top