Z maluszkiem na basenie

Zajęcia pływania dla niemowląt cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. Ich celem jest oswojenie dziecka z wodą oraz opanowanie elementarnych umiejętności ruchowych w wodzie. Dzięki firmie Iris Aqua, która prowadzi takie zajęcia w Sokołowie Młp., niemowlaki z Rzeszowa i okolic także mogą pływać. Chcę się dziś podzielić z wami wrażeniami z zajęć na pływalni dla niemowląt, w których wzięliśmy udział z Różyczką.

                Róża ma już 14 miesięcy, sobotni pobyt na basenie były jej pierwszym w życiu. Pierwsze momenty w wodzie wywołały u małej lekki stres, była nieco zdezorientowana, gdyż na pływalnię dotarła w stanie drzemki. Instruktorzy doradzili, żeby wziąć ją na najpierw do brodzika. Tam bardzo szybko oswoiła się z nowym miejscem i rozbawiła (do dyspozycji maluchów instruktorzy mają mnóstwo pływających zabawek). Po chwili można już było wziąć Różę do głębokiego basenu. Ostatecznie trudno ją było wyciągnąć z wody.

                Nasze wrażenia były bardzo pozytywne. Zajęcia prowadzone są przez dwójkę instruktorów, jeden jest z dziećmi i rodzicami w wodzie, drugi na brzegu. Instruktorzy są maksymalnie zaangażowani i mają super podejście do dzieci, atmosfera jest rozluźniona i wesoła. Widać, że Iris Aqua to ludzie z pasją. Dzieciaki natomiast wspaniale współpracują z opiekunami i świetnie się bawią w wodzie.

                Dziś po raz pierwszy też testowaliśmy wielorazową pieluszkę do pływania Close. Sprawdziła się na szóstkę. Dla ważącej 10 kg Róży rozmiar L był idealny.

                Wiadomo, że pływanie, czy nawet sama zabawa w wodzie, wspaniale stymuluje rozwój motoryki dziecka, pobudza krążenie, reguluje napięcie mięśniowe, zapobiega skrzywieniom kręgosłupa oraz podnosi odporność organizmu. Zajęcia na basenie to też fantastyczny sposób na zawiązywania więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem oraz budowanie zaufania, jest to pół godziny bliskości fizycznej, czas, który poświęca się dziecku w 100%.

                Pływanie nie jest moją ulubioną formą aktywności fizycznej, ale pływanie z córką wpisze się w naszą cotygodniową rutynę. Żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na udział w takich zajęciach wcześniej, gdy mała miała kilka miesięcy i posiadała jeszcze wrodzoną zdolność wstrzymywania oddechu.

Jeśli wy także chcecie uczęszczać na zajęcia na pływalni z maleństwem, 7 marca rusza sezon wiosenny, na który trwają zapisy. A jeśli interesują Was kwestie techniczne związane z zajęciami Iris Aqua, odsyłam do ich strony. http://www.irisaqua.pl/

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top