O wyjątkowych właściwościach niezastąpionej przy karmieniu piersią lanoliny

Dziś piszę o lanolinie, bo jestem zachwycona jej działaniem oraz właściwościami i chcę się tym z wami podzielić. Jeśli jeszcze nie miałyście z nią Mamy do czynienia, to koniecznie wypróbujcie.

Lanolina – co to właściwie jest?

Lanolina jest mieszanką estrów kwasów tłuszczowych oraz steroli. Jest substancją całkowicie naturalną, produkowaną przez skórę owiec, a pozyskuje się ją w procesie oczyszczania wełny owczej. Lanolina pełni u owiec ważną funkcję ochronną, mianowicie chroni owcze runo przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak się ją pozyskuje?

Po ścięciu wełnę należy oczyścić, aby nadawała się do wykorzystania w przemyśle włókienniczym. I właśnie w procesie oczyszczania wełny uzyskuje się lanolinę. Aby otrzymać lanolinę, wełnę należy wyprać, gdyż lanolina jest tłuszczem, który nie rozpuszcza się w wodzie, ale osadza się na jej powierzchni. Dziś do odwirowywania lanoliny wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, dzięki którym można uzyskać niemal całą wydzielinę zawartą w owczym runie nie obawiając się jednocześnie o to, że jej właściwości zostaną uszczuplone.

Właściwości

Lanolinę wykorzystuje się na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym, ponieważ jej skład podobny jest do tego, z jakim mamy do czynienia poddając analizie lipidową warstwę ludzkiej skóry.  Jest to zatem naturalny kosmetyk, który jest w stanie uzupełnić braki, których eliminowanie jest za trudne dla naszego organizmu. Lanolina pomaga szczególnie w przypadku popękania, bądź wysuszenia skóry.

Zastosowanie

Najczystsza postać lanoliny polecana jest mamom do smarowania popękanych brodawek, gdyż kosmetyk ten jest bezpieczny dla noworodków i nie wymaga zmywania przed karmieniem.

Ja wykorzystuję też lanolinę do smarowania przesuszonych dłoni, popękana skóra bardzo szybko regeneruje się dzięki kuracji lanoliną. Zamiast kremów i balsamów z lanoliną, stosuję jej czystą postać.

Bezpieczeństwo

Niektórzy twierdzą, że lanolina może wywoływać alergie. Nie jest to precyzyjna informacja, gdyż alergię mogą wywoływać jedynie zanieczyszczenia zawarte w niskogatunkowej lanolinie. Preparaty w 100% oczyszczone (a takim jest właśnie lanolina Lansinoh) są całkowicie bezpieczne i hipoalergiczne.

Lanolinę znajdziecie w kategorii Karmimy.

Tags: , ,

One Response to “O wyjątkowych właściwościach niezastąpionej przy karmieniu piersią lanoliny”

  1. Też polecam! Mi ratuje pogryzione brodawki właśnie!

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top