PORADNIK PIELUSZKOWANIA WIELORAZOWEGO CZ. 2

W ostatnim wpisie obiecałam, że następnym razem będzie o wyprawce pieluszkowej. Zatem spróbuję przedstawić co i w jakich ilościach będzie potrzebne.

Przyjmując, że bazę dla pieluszkowania będą stanowić otulacze, należy zaopatrzyć się na początek w 4 sztuki (przy maluszkach wypróżniających się bardzo często możecie potrzebować więcej).

Wkładów do otulaczy należy mieć co najmniej 20, a które wybierzecie, zależy od waszych preferencji i grubości portfela (poszczególne rodzaje opisywałam w poprzednim wpisie). Przy takiej ilości należy prać codziennie. Dla większego komfortu można wyposażyć się w podwójną, czy potrójną ilość. Im dziecko starsze tym rzadziej siusia i z czasem potrzebna jest mniejsza ilość pieluszek.

Do pieluszkowania wielorazowego przydadzą się też:

nieprzemakalny worek na mokre pieluszki (na wyjścia z domu i wyjazdy);

wiadro z przykrywką do przechowywania brudnych pieluch;

dodatek antybakteryjny do prania (pieluszki bawełniane i bambusowe można prać w temp. 95°, inne wkłady oraz otulacze warto odkażać);

olejek eteryczny, który ma właściwości antybakteryjne i powstrzyma przykry zapach w wiaderku (np. olejek z drzewa herbacianego);

– gdy bobas robi gęstszą kupę przydatne są papierki celulozowe, które zatrzymują grubsze nieczystości. Można je wrzucić wraz z zawartością do toalety, gdyż są w 100% biodegradowalne.  Dzięki nim pielucha pozostanie czysta. Papierki te można stosować nie tylko z pieluchami wielorazowymi, ale także z jednorazówkami.

Dodatkowe akcesoria typu wkładka sucha pielucha, są kwestią indywidualnych potrzeb, podobnie pieluszki kieszonki.

Odradzam pieluszkowanie wyłącznie przy użyciu kieszonek, gdyż nie są one szyte z naturalnych materiałów i w dłuższym kontakcie ze zmoczoną skórą mogą powodować podrażnienia lub odparzenia.

Podsumowując, koszt wyprawki pieluszkowej może się zamknąć już nawet w kwocie ok. 450 zł. A przecież pieluszki te mogą posłużyć kolejnemu dziecku.

Jeśli pominęłam jakąś istotną kwestię, zachęcam do zadawania pytań w komentarzach, lub pisania na skrzynkę pocztową.

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top