Warsztaty noszenia dzieci w chuście

Niektórzy z Was zastanawiają się, czy skorzystać z indywidualnych konsultacji noszenia w chuście, czy raczej wziąć udział w warsztatach. Dziś chcę przybliżyć Wam, jak wyglądają warsztaty noszenia dziecka w chuście. Jest to rewelacyjny sposób spędzenia czasu z dzieckiem. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże zainteresowanym mamom zdecydować jaką formę nauki wiązania wybrać.

Warsztaty trwają 3 godziny. Rozpoczynamy od wiedzy teoretycznej, tzn. pokazuję rodzaje chust, przedstawiam ich wady i zalety, a także mówię o podstawowych zasadach dobrego noszenia. Chusty, które prezentuję to chusta długa wiązana i chust kółkowa. Następnie przechodzimy do nauki wiązań. Najpierw pokazuję wiązanie, następnie uczestnicy wiążą równolegle ze mną. Mają do dyspozycji chusty i lalki. Mogą też wiązać od razu swoje maluszki. Gdy widzę, że wszyscy opanowali wiązanie, przechodzimy do kolejnego. Na koniec powtarzamy wszystkie wiązania dla utrwalenia oraz odpowiadam na wszelkie pytania związane z noszeniem dzieci (także w nosidłach). W trakcie jednego spotkania warsztatowego uczę 2 lub 3 rodzajów wiązań (w zależności od potrzeb rodziców). Zajęcia odbywają się w szkole rodzenia, do swojej dyspozycji rodzice mają przewijaki i worki sako, mogą swobodnie i wygodnie karmić oraz przewijać dzieciaczki. Grupę warsztatową tworzy max. pięcioro dzieci oraz ich rodzice.

Doradca noszenia dzieci to osoba, która ma podstawową wiedzę o prawidłowym rozwoju fizjologicznym niemowlęcia, zna zalecane przez fizjoterapeutów sposoby podnoszenie, noszenia, odkładania i pielęgnacji dziecka, dlatego jeśli rodzice mają takie życzenie, pokazuję jak zapobiegać nieprawidłowościom w rozwoju fizjologicznym.

Warsztaty to nie tylko okazja do zdobycia nowych, bardzo przydatnych umiejętności. To też świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziców, którzy mają maluszki w tym samym wieku. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

Na stronie pieluszkowo.com oraz na naszym fan page’u regularnie ogłaszamy terminy warsztatów noszenia dzieci, ale zapisywać się można w każdym czasie, organizujemy warsztaty w miarę potrzeb. Serdecznie zapraszam do tej formy nauki, może to być dla Ciebie i Twojego maleństwa początek wspaniałej przygody z chustą.

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Top